June 8, 2023

kliknime.online

твоето место за забава

Астролозите тврдат: Овие 4 хороскопски знаци не изневеруваат

Да не се лажеме, според астрологијата некои хороскопски знаци имаат поавантуристички дух и имаат поголема веројатност да изневерат.

Други се повеќе семеен тип и остануваат со своите партнери долго време без да се оддалечат од патот.

Според астролозите овие хороскопски знаци не изневаруваат:

Рак

Раковите се најсемејниот тип на Зодијакот. Тие бараат сигурност и брзо ги прифаќаат своите партнери како дел од семејството и кругот на пријатели. Речиси никогаш не се фрлаат во врски во кои не гледаат перспектива. Тие многу добро се сеќаваат што и кога ги повредило, па не би му направиле такво нешто на својот партнер. Кога врската не функционира, тие се борат до крај да ја спасат.

Бик

Бидејќи владејачката планета на Бик е Венера, претставниците на овој знак бараат не само љубов, туку удобност и мир во односите. Нема да брзаат во авантури, бидејќи едноставно не се стремат кон нешто турбулентно, различно и интересно. Тие само сакаат нормален развој на врската и чиста, искрена и взаемна љубов.

Јарец

Апсолутни реалисти и перфекционисти, цврсто насадени на земја, размислуваат практично и никогаш нема да си дозволат да ги ризикуваат своите сериозни врски со фрлање. Ова е и знакот кој ретко се разведува. Ако изберат некого, го избираат за цел живот.

Вага

А Вагата е управувана од Венера и исто така е во потрага по хармонија и рамнотежа во врските. Дури и да размислуваат за изневерување, тие внимателно ќе ги разгледаат добрите и лошите страни и, се разбира, ќе сфатат дека тоа е целосно лудило. Тие можат добро да се стават на местото на партнерот и поради оваа причина не би дозволиле да го натераат да страда.

Фото: unsplash

Извор: една.бг