October 5, 2022

kliknime.online

твоето место за забава

Лила Филиповска заигра со невестата и направи лом на свадбата – ПОГЛЕДНЕТЕ ја и свекрвата, гостите ги воодушеви кога запеа!

Лила Филиповска на Инстаграм сподели неколку снимки и фотографии од една свадба на која беше гостинка.

Познатата водителка кога се појави на овој настан привлече големо внимание.

Лила во ова издание се појави на свадбата на другар на нејзиниот син Филип со кого се дружи уште од градинка. Неговото име е Ален и тој е син на Васка Јанковска, жената која што го испеа хитот Едерлези (Ѓурѓовден) во култниот филм на Емир Кустурица, „Дом за бесење“.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Филиповска на свадбата дојде поприлично расположена и цело време не ја тргаше насмевката од лицето, а друштво и правеше нејзиниот колега и асистемнт, Спасе Јовановски, како и нејзиниот син Филип.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа на социјалните мрежи објави серија фотографии и снимки од кои можевме да видиме како ги крена сите на нозе кога заигра заедно со невестата која блескаше во преубавата венчаница што ја носеше.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Во еден момент и мајката на младоженецот се фати за микрофонот и го испеа својот голем хит, а гостите пееја заедно со неа.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Шармантната водителка за ова пригода носеше долга тоалета во розова боја со долги ракави и голи раменици, а како изгледше и зошто сите гости сакаа да се фотографираат со неа, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска