September 30, 2023

kliknime.online

твоето место за забава

И по 30 години кариера нема проблем да позира во кocтим за капење – македонската пејачка како да испила еликсир за младост.Се вози на јахта а друштво и прави згоден маж.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Таа во последно време често објавува фотографии на Инстаграм, а нејзините обожаватели се повеќе ја фалат за нејзиниот изглед.

Таа бели освен што е чест клиет во салоните за убавина каде што прави третмани на лице и тело природна база,други естетски корекции нема.Затегнатото и младелачко лице е најверојатно од негата и од тоа што е цел живот вегетеријанка.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

А тоа дека навистина нема проблем со својот изглед покажуваат и бројните нејзини фотографии на социјалните мрежи на кои позира во костими за капење.

Иена е голем љубител на животни и не ја пропушта приликата да се фотографиа со камила.Таа напиша -на прошетка со Назифа,мислејки на камилата со име Назифа.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Што се однесува до своите години, таа во една пригода ќе изјави:

„Не дека јас сум стара, туку едноставно почнав да пеам на 14-15 години, и затоа велам не сум ни толку стара, иако некој ќе рече: Леле, од кога пее Ирена? И сите добиваат една погрешна слика. Инаку сега сум во моите најубави години“, се пошегува на своја сметка пејачката во емисијата Фолк ексклузив.

Што се однесува до нејзиниот приватен живот, таа е самохрана мајка која како и сите мајки се соочува со сите работи работи што ги носи животот на една млада девојка. Но таа воедно е и најдобра другарка со својата ќерка Тамара, а колку е горда на неа покажа и тоа што Ирена често споделува нејзини фотографии под кои секогаш ќе напише и по неколку емотивни зборови што ја откриваат нејзината голема мајчинска љубов и посветеност кон неа.

Моите две најмили суштества Тами и Луна-напиша Ирена под фотографијата

Инаку Ирена е позната по патувањата на егзотични дестинации.Таа во едно интервју препорача сте луге кои што можат да си дозволат да патуваат да не се мислат,бидејки парите се едно средство за живот кое на старост треба да обезбедат добри спомени.

-Точно е дека многу работам но сакам и да потрошам.Практикувам 3-4 пати во годината да посетам различни земји и да осознаам различни култури.Не можам да ги разберам лугето кои што инвестираат само во некретнини и слично а животот само им поминува речиси да не живеат..,како велат Србите -није имати него умети.

Јас сум дружељубива и секој ден сум опкружена со пријатели.Можат да се избројат на една рака но знам дека се вистински.Пријателствата треба да се негуваат и навистина сум добар пријател во добро и лошо.На прашањето што најмногу ја нервира и што не толерира кај пријателствата Ирена рече-Секогаш се трудам да сум достапна за тие што ми значат макар и со три збора и во најголема гужва да бидам давам повратна информација,и секогаш тоа што ќе го ветам и го исполнувам.Не си играм со ничие време а тоа го очекувам и од другата страна а доколку не е така станувам нервозна и веднаш укажувам.Давам почит и тоа го очекувам од другата страна.Веднаш расчистувам и барем знам на што сум.Фала богу имам пријатели кои можат да се избројат на една рака но знам дека се вистински и одлично се разбираме,почитуваме и надополнуваме.Вистинско богатство е да се има некој да те праша како си и како ти поминал денот.Јас со моите две најдоби пријателки се слушаме неколку пати во денот,се гледаме секојдневно и тоа не исполнува и радува.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Ирена летово го посети и убавиот Охрид и на фотографијата таа позира во цветно здолниште но и горен дел на костим за капење кој и ги откри исончаните гради.

Ho испливаа и фотографии од јахта каде што Ирена викендов е во друштво на “згоден капетан” и и помагаше околу управувањето на кормилото.

Судејки по тоа дека на отворено езеро не се оди сам предпоставуваме дека Ирена уживала во машкото друштво кое умешно го сокрила бидејки не му се гледа ликот.

.Дали се работи за нова љубов или обично пријателство не можеме да знаеме а не ни помислуваме да предпоставуваме знаејкија Ирена дека е остра и со новинарите кога пишуваат без нејзина дозвола за нејзиниот интимен приватен живот.Но кога се работи за љубов Ирена ја крие како змија нозете што ги крие.Веруваме во вкусот на Ирена и не се сомневаме дека пловењето со јахтата и било интересно.