September 30, 2023

kliknime.online

твоето место за забава

Северина ,,згрме” во фармерки од 1000 евра (ФОТО)

Познато е дека големите Балкански музички имиња се добро платени на своите настапи. Тие полнат дискотеки, клубови, некои и стадиони.

Меѓу нив секако е и Северина, која несомнено со години е на самиот врв кога станува збор за популарноста.

Според 24 сата, вообичаената цена на нејзиниот клупски концерт е 20.000 евра, но заработува трипати повеќе на настани.

Некогаш пее и за 5.000 евра некаде во дијаспората, ако процени дека нејзиното запознавање и контакт со сопственикот на клубот ќе и донесат неколку нови и поскапи свирки.

Според истиот сајт, заедничко за сите големи балкански музички имиња е дека тие немаат некаков „официјален“ ценовник, тие се огледуваат едни со други и формираат цени.

Сепак, скоро и да нема такви кои некогаш собрале милиони за една година. И по соодветна цена можно е да ги вработите во скоро секоја пригода.

Северина во едно постаро интервју за РТЛ зборуваше за својата љубов кон Игор Којиќ: Животот е игра и мојата среќа е кога ќе нправам некого среќен, кога ќе усреќам други луѓе, и тоа ми се оствари. Сакав живот како игра, тоа и го добив!

– Сакам што се сакаме, љубовта се враќа со љубов! – вели Северина. Игор пак за „Story“ изјави: Ако постои совршена жена, Северина е најблизу. Прекрасно е да сакаш и да бидеш сакан!

Северина неодамна се најде во центарот на интересот на сите медиуми кога потврди дека стави крај на бракот со Игор Којиќ, а пред тоа одржа настап во Црна Гора каде создаде фантастична атмосфера.

Таа гласно ги испеа своите најголеми хитови со публиката, а песната „Rođeno moje“ ја најави со зборови што ги заинтригираа сите.

“Не можам да ви кажам за што станува збор, но детето се врати дома. Ви благодариме што не поддржувате сите. Среќни сме што пееме”, рекла Северина.

Пејачката Северина е тема на сите балкански медиуми откако се раздели од Игор Којиќ, синот на познатиот пејач Драган Којиќ- Кеба. Таа неодамна потврди дека се развела од Игор Којиќ.

Пејачката до хрватските медиуми достави изјава во која вели дека одлуката за развод е донесена со заеднички договор, и дека нема да дозволи да ја третираат како „вреќа за тепа-ње“.

Е-поштата на Северина, која ја испрати до редакцијата на порталот Јутарњи.хр, во која пишува дека парот се разведе во Општинскиот граѓански суд во Загреб во Палатата на правдата, се пренесува во целост:

„Одлуката за развод ја донесовме заеднички и пријателски и нема да ја коментираме понатаму, бидејќи не ја коментиравме нашата разделба. Мојата посветеност кон мојот син и борбата за старателство беа во мој целосен фокус во изминатите 20 месеци .

Игор беше прекрасен партнер, поддршка и поддршка во тешките времиња на мојот живот и му посакувам сета среќа на светот. Знам дека сум јавна личност, но не сум јавна вреќа за тепа-ње.

Секоја разделба е тешка и ги молам медиумите да се воздржат од пишување глупости и непроверени озборувања. Не можете да ми го уништите животот и се уште имате шанса вашиот да го поправите “.

Северина Вучковиќ, хрватската поп ѕвезда, на концерт во Пореч настапи во необични фармерки од модниот бренд Mugler, чија цена на веб-страницата Нордстром е околу 1.000 евра.

Пејачката одржа концерт на поречкиот брег и со своjот настап го означи крајот на музичкиот дел од програмата „Поречко љето“.

Таа воодушеви со своите хитови, но воодушеви многумина и со комбинацијата на облека: фармерки и топ, кои имаат попроѕирни детали.

Севе сподели слики од овој ,,аутфит” со нејзините фанови и следбеници на Инстаграм.

Облеката откри многу повеќе отколку што криеше. Фармерките ги искомбинирала со топ, на кој има проѕирни детали, а целата комбинација ја заокружила со едноставни сребрени чевли.

Нејзините фотографии им се допаднаа на многу фанови на Инстаграм, каде ја опсипуваа со коментари како:

„Убава и преубава жена“, „Комбинезонот ти изгледа одлично“, „Севе е кралица на стилот“, „Немаш рамен“.

Покрај тоа што доби многу пофалби за својот изглед, таа доби и пофалби за нејзиниот концерт, кој, судејќи по коментарите, одлично го оддржа.

– Беше прекрасно, благодарам за сe’; Беше супер – се дел од комплиментите.

Да потсетиме, пејачката неодамна откри дека качила некој килограм плус, поради што не може да се смести во старите фустани и воопшто не се замара за тоа.

– Сакав да носам стари фустани, но една добра вест, Северина се здебели – откри пејачката за хрватската РТЛ, за време на концертот на големата летна сцена во Опатија.

PROMOTED CONTENT