June 8, 2023

kliknime.online

твоето место за забава

ВОЗАЧОТ СКОКНАЛ: Детали за трагедијата која ја зави Македонска Каменица во црно

ВОЗАЧОТ СКОКНАЛ: Детали за трагедијата која ја зави Македонска Каменица во црно

На 26.08.2022 во 15.30 часот било пријавено дека на локален пат во с.Саса, Македонска Каменица, С.Ѓ. (58) од Македонска Каменица изгубил контрола врз трактор “имт“ со приколка што го управувал и излетал во река.

При тоа Д.А: (52), кој се превезувал на тракторот скокнал од него и останал неповреден, но малолетно лице кое исто така се превезувало на тракторот, паднало и било прегазено од тракторот, по што починало.

И возачот на тракторот се здобил со повреди констатирани во Медицинскиот центар во Штип. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Делчево.