March 28, 2023

kliknime.online

твоето место за забава

Ирена Спасовска денес слави роденден.Објави на фејзбук и има само една желба!

На познатата фолк пејачка Ирена Спасовска денес и е роденден.Таа е една од ретките естрадни пејачки кој успешно опстојува повеке од 30 години на естрадата,има ангелски глас и редовно настапува на живи свирки низ Мк и надвор.За воља на встината како и поминуваат годините таа е позрела но и се поубава а тоа се должи како што кажа во една прилика на здравиот начин на исхрана.Таа рече-јас сум вегетеријанка и цел живот не сум пробала месо и риба.Не пушам и не пијам,во последно време возам велосипед и се трудам да избегнувам стресни ситуации.Се трудам секогаш да сум ведра и расположена водејки се од пословицата -како зрачиш тако и привлачиш Веројатно тоа е тајната на мојот изглед.

Ирена без грам шминка после природен третман во козметички салон.Фото фб

Што се однесува до своите години, таа во една пригода ќе изјави:

„Не дека јас сум стара, туку едноставно почнав да пеам на 14-15 години, и затоа велам не сум ни толку стара, иако некој ќе рече: Леле, од кога пее Ирена? И сите добиваат една погрешна слика. Инаку сега сум во моите најубави години“, се пошегува на своја сметка пејачката во емисијата Фолк ексклузив.

Еве што напиша на својот фб профил

Ирена во оваа пригода си посака само една желба а тоа е да биде жива и да биде опкружена со луѓе кој има искрена комуникација.

Сеќен роденден Ирена!

Фото,инстаграм