June 8, 2023

kliknime.online

твоето место за забава

Сузана Гавазова-слатка како бомбона-Еве што вели за бракот…

Сузана Гавазова откако со семејството се врати од Шведска постигна успех како никогаш до сега.Нејзината песна БУМ БУМ има десет милиони прегледи и нема забава каде што не се пее оваа песна.Песната настана во време на корона.Таа вели дека песната ја правела првенствено за свој мерак и учествувала аранжмански со сугестти за песната да звучивака како што звучи.Едноставно таа знаела дека песната ќе биде голем хит.

Сузе е една од најпопуларните пејачки во Македонија а богами рамо до рамо се носи и со српските колешки.Таа сними неколку песни и за српскиот пазар и може сериозно да им биде конкуренција на тамошните пејачки.Неодамна направи неколку слики и може да заклучиме дека е слатка како бонбона.Младешки изглед,топ шминка и провокативно фустанче кое и ја откри тетоважата што и ја краси раката.

Сузе има две керки Селена и Емили која ги роди додека беше во Шведска.Сопругот Јасмин Курузович максимално ја подржува во нејзината работа и во естрадната фела важи како голем кавалјер и човек кој што ги почитува колегите на Сузана.Тој е бизнисмен и се занимава со градежништво.Со еден збор маж која секоја жена би го посакала крај себе.

Сопругот Јасмин ја подржува и разбира

Сузе вели:Кога се работи за оваа професија многу е битно да се има човек кој што ја разбира оваа работа бидејки пеењето е навечер и се враќам доцна.Таа вели мојот сопруг честопати доаѓа со мене на моите настапи но во последно време одбива бидејки утредента не е способен за неговите обврски.Затоа знае колку е напорна оваа работа но ме подржува максимално бидејки знае колку си ја сакам работата.А за децата секогаш е тука и баба сервисот,,низ шега вели Сузана.

После две родени деца Сузана изгледа совршено

Нејзините две керки Емили и Селена

Сузана за Новогодишната ноќ ке пее во Скопје во ресторанот Леона Лукс заедно со Јоце Панев и Српската звезда Адил.Не се сомневаме дека ке биде весело а Сузе со хитот Бум Бум ќе направи вистински БУМ!!!